Skandāls Eirovīzijā: diemžēl Ukraina aizliegs iebraukt Krievijas māksliniecei ratiņkrēslā

Invalīdei Jūlijai Samoilovai Ukrainas valsts aizliegs iebraukt tās teritorijā un līdz ar to liegs piedalīšanos Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Skandāls Eirovīzijā: diemžēl Ukraina aizliegs iebraukt Krievijas māksliniecei ratiņkrēslā
Komentāri[8] Bilžu galerija[6] 21.03.2017 07:07
Ukrainas Drošības dienests sagatavojis lēmumu, kas aizliegs valstī ierasties Krievijas izvirzītajai pārstāvei Eirovīzijas dziesmu konkursā Jūlijai Samoilovai, jo viņa pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu.

«Šobrīd lēmums par iebraukšanas aizliegumu vēl nav pieņemts, taču atklāšu noslēpumu - attiecīgs dokuments jau ir sagatavots,» žurnālistiem Kijevā pirmdien teica Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Vasilijs Gricaks.

«Gribu uzsvērt, ka mana kā specdienesta vadītāja pozīcija ir - likumam jābūt visiem vienam. Viņa ne tikai vienkārši apmeklēja Krimu, bet atstāja pēdas sociālajos tīklos, kur viņa izteicas saistībā ar Ukrainu, tās varas iestādēm, uzņemto kursu uz eiroatlantisko integrāciju. Mana pozīcija ir skaidra - es uzskatu, ka viņai nav jāierodas Ukrainā,» teica Gricaks.

Krievija par savu pārstāvi šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā izvirzījusi Jūliju Samoilovu ar dziesmu «Flame Is Burning». 27 gadus vecā Samoilova kopš 13 gadu vecuma ir pirmās grupas invalīde un pārvietojas ratiņkrēslā. Krievijas mediji vēstīja, ka 2015. gadā Jūlija no Krievijas – ar reisu no Maskavas – iebraukusi anektētajā Krimā, lai uzstātos Kerčā. Tā kā saskaņā ar Ukrainas likumdošanu Krimā drīkst iebraukt tikai no Ukrainas teritorijas, šī iemesla dēļ viņa varētu tikt iekļauta "melnajā sarakstā" – to skatuves mākslinieku listē, kuriem liegta iebraukšana Ukrainā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiek Ukrainā, jo pērn konkursā uzvarēja šīs valsts pārstāve Džamala ar dziesmu «1944», kas vēstīja par Krimas tatāru deportāciju Staļina režīma laikā.

Lielā Eirovīzijas cīņa sāksies Kijevā 9. maijā, kad pirmajā konkursa pusfinālā startēs arī Latvijas pārstāvji – grupa "Triana Park" ar dziesmu "Line". Ja Krievijas pārstāvei ļaus ierasties Ukrainā, viņa uzstāsies otrajā pusfinālā 11. maijā.

Komentāri [8]

Ritvars 27.03.2017 05:57
Drausmīgi , ka brāļu tautas pat mākslā kašķējas
Ilo >> Ritvars 27.03.2017 05:58
Protams, Kijeva taču tāpat visi runā krieviski, ne ukr
Rio 27.03.2017 05:56
Skandāls
da labi 22.03.2017 17:19
Vipi, nomainiet virsrakstu! Kāds diemžēl? Ja viņa ir melnajā sarakstā, tad ar abām kājām vai vienu, vai vispār bez. Noteikumi visiem vienādi. Galva viņai ir un tā droši vien domā. Bet ne Ukrainas interesēs. Un arī mūsu. Jūs tad arī prokrievisks portāls sanākat ar šo virsrakstu.
Marija 21.03.2017 11:02
Diemžel invalīde pati noskaņota politiski! Antiukrainiska.
Direktors 21.03.2017 07:32
Nu tad jau Eirovīzja nenotiks? Bez RU taču nekas nenotiek
šizo 21.03.2017 07:10
Oi, ka propagandas mašīna par to priecāsies, oi kā priecāsies :)

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV