Krievija bloķēs 2017.gada Eirovīziju, izraisot pasaules mēroga skandālu

Negaidīts pavērsiens.

Krievija bloķēs 2017.gada Eirovīziju, izraisot pasaules mēroga skandālu
Komentāri[4] Bilžu galerija[6] 14.04.2017 01:47
Krievijas televīzijas Pirmais kanāls šogad atteiksies translēt dziesmu konkursu Eirovīzija 2017, šādi reaģējot uz Ukrainas atteikumu ielaist valstī Krievijas konkursanti Jūliju Samoilovu, kas, pārkāpjot Ukrainas likumus, apmeklējusi Krievijas okupēto Krimu, pavēstījusi raidorganizācija EBU.

Pirmais kanāls saņēmis Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) vēstuli, kas vēsta par to, ka EBU nav spējusi noregulēt jautājumu par dalībnieces Jūlijas Samoilovas piedalīšanos konkursā Kijevā. Par to ziņo EBU, atsaucoties uz Ukrainas specdienestu lēmumu,» telekanāla vakara ziņu izlaidumā pavēstīja tā vadītājs.


«Pirmais kanāls» «Ukrainas puses lēmumu uzskata par pilnīgi nepamatotu, un tā iemesls ir Ukrainas mēģinājums politizēt konkursu, kura mērķis 62 gadu garumā bijis apvienot cilvēkus».

«EBU joprojām piedāvā mums Jūlijas Samoilovas attālinātas piedalīšanās variantu vai arī viņas aizvietošanu ar citu dalībnieku, bet «Pirmais kanāls» uzskata gan vienu, gan otru variantu par nepieņemamiem. Attālināta uzstāšanās diskriminē Krievijas dalībnieci un ir pretrunā ar konkursa noteikumiem un principiem. Jūlijas Samoilovas aizstāšana ar citu dalībnieku, mūsuprāt, nav pat apspriežama,» uzsvēra raidorganizācijā.

Jau ziņots, ka Ukrainas Drošības dienests (UDD) marta beigās aizliedza Samoilovai uz trim gadiem iebraukt valsts teritorijā, balstoties uz informāciju, ka dziedātāja ir pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu, kur viņa 2015.gadā uzstājusies ar koncertu.

Ukraina jau iepriekš Samoilovas izraudzīšanos raksturoja kā provokāciju. Vairāki Ukrainas politiķi mudināja Kijevu neizrādīt piekāpību tikai tāpēc vien, ka Samoilova ir invalīde.

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls 9.-13.maijā notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, jo pērn Stokholmā notikušajā konkursa finālā uzvarēja pazīstamā Džamala no Ukrainas.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Jūlija fotogalerijā nākamajā lapā

Lapa: 1 no 2

Komentāri [4]

eksperts 17.04.2017 10:33
nekāda pasaules mēroga skandāla nav!! krievijas trūkumu neviens nemanīs!! Eiropa atradusies!!Lai brauc uz Sočieim!
Andrejs Bubinduss 14.04.2017 18:24
Eirovīzija ir kultūras industriju šovs- ar visu to, kas būtībā ir kultūras industrijas. Norm;aliem cilvēkiem, ar audzināšanu, kultūru un profesionalitāti ne tur ir ko darīt, ne arī par Eirovīziju interesēties
Zinatnieks 14.04.2017 07:27
Lai Ukraina velreiz vine :D

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV