Izcilā aktiera Jāņa Reiņa nāves iemesls ir neticams

Mārtiņš Rītiņš: Norvēģijas lasis mūsu veselībai neko labu nedod

Artūrs Irbe apprecējis teju divreiz jaunāku dāmu par sevi

Radio SWH ēterā - Fredis, Latvijas mūziķi un Mārtiņa Freimaņa dziesmas

Radio SWH ēterā - Fredis, Latvijas mūziķi un Mārtiņa Freimaņa dziesmas

Ne visai laba diena bez Mārtiņa...

Komentāri[13] 27.01.2011 14:53

Saistītie raksti

Piektdien, no plkst. 12:00 līdz 15:00 "Radio SWH" ēterā Fredis, Latvijas mūziķi un Mārtiņa Freimaņa dziesmas.

Dzīvajā atceres koncertā "Radio SWH" studijā populārā komponista dziesmas izpildīs - grupa Tumsa, Aija Andrejeva (Aisha), grupa Putnu balle, Olga Rajecka, Liene Šomase, grupa PER, Ella, grupa Borowa MC un citi mūziķi.

-----

Miris mūziķis un dzejnieks Mārtiņš Freimanis (07.02.1977 - 27.01.2011)

Ar dziļām skumjām paziņojam, ka 27.janvārī plkst. 01.20 no mums šķīries kolēģis, daudzu dziesmu autors, dzejnieks, dziedātājs un labs draugs Mārtiņš Freimanis (dzimis 1977. gada 7.februārī Liepājā).

Mārtiņa dzīve aprāvās 33 gadu vecumā Latvijas Infektoloģijas centrā, kur viņš tika ievietots 18.janvārī pēc smagas elpvadu ceļu saslimšanas.

Kompānijas "Mikrofona ieraksti" un " Izdevniecība MicRec" izsaka visdziļāko līdzjūtību mūziķa piederīgajiem, draugiem un daudzajiem talanta cienītājiem. Mārtiņa ieguldījums latviešu popmūzikā ir īpašs.

Kopš 1994. gada Mārtiņš ir grupas "Tumsa" solists, līderis un galvenais dziesmu autors. Kopā ar grupu ir izdoti seši albumi. Kad "Tumsa" jau ir nostabilizējusies Latvijas mūzikas tirgū, Freimanis sāk sacerēt dziesmas un tekstus arī citiem izpildītājiem - starp tiem minami "Putnu balle", Lauris Reiniks, Yana Kay, Gunārs Kalniņš, "F.L.Y.", Kaža un daudzi citi.

Kopā ar Lauri Reiniku radītas tautā iemīļotas un profesionālu atzinību guvušas dziesmas "Sirds sadeg neparasti", "Labāk vēl neaizmiedz", "Es skrienu", "Es neesmu neprātīgs", "Pasakā", "Tik balti" u.c.. Mārtiņš sarakstījis dziesmas arī diviem grupas "Putnu balle" albumiem, to skaitā klausītāju iemīļotās "Spārni un vējš" un "Sapņu pārdevējs". Pēdējos gados sadarbojies ar jauniem izpildītājiem - Kristīna Zaharova, "PeR", "Blitze" u.c..

2003. gadā Mārtiņš Freimanis kopā ar Reiniku un Janu Kay izveido projektu "F.L.Y.", kas ar dziesmu "Hello From Mars" uzvar Eirovīzijas nacionālajā atlasē un pārstāv Latviju starptautiskā konkursa finālā Rīgā. 2004. gadā Mārtiņš rada dziesmu "The War Is Not Over", ar ko "Putnu balles" dalībnieki Valters & Kaža starptautiskajā Eirovīzijas konkursā iegūst augsto 5. vietu, gan autoram, gan izpildītājiem paverot plašāku auditoriju Baltijā un arī dažviet ārpus tās. 2008.gadā šo dziesmu savā albumā iekļauj Eiropā un Āzijā pazīstamā dāņu grupa "Michael Learns To Rock".

2004. gadā klajā nāk Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums "Zālīte truša dvēselei", kurā līdzās dzejoļiem lasāmi arī "Tumsas" dziesmu teksti.

2010.gadā grupa Tumsa ierakstīja duetu ar krievu pazīstamo dziedātāju Jūliju Čičerinu un šogad plānoja kopīgi uzstāties gan Latvijā, gan citās valstīs. Kopīgi ierakstītā dziesma un nofilmētais dziesmas "Maximums" videoklips šobrīd ir viens no pēdējiem mūziķa veikumiem. Iecerētā grāmata palika nepabeigta.

Cita Freimaņa daudzpusīgā talanta izpausme saistīta ar teātri un kino, pirmo ievērību savulaik gūstot ar lieliski atveidotu titullomu Liepājas teātra izrādē "Kaupēn, mans mīļais". Freimanis piedalījies Arvīda Krieva kinofilmā "Man patīk, ka meitene skumst", kā arī nacionālajā TV seriālā "Neprāta cena", kas vēlāk pārtop "UgunsGrēks".

Mārtiņš Freimanis ir aizgājis netaisnīgi ātri, taču mēs nešaubāmies - viņa talanta liecības dzīvos un priecēs daudzu cilvēku sirdis vēl ilgi.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [13] ››
nennna 27.01.2011 23:47
http://www.youtube.com/watch?v=Vn3VegSZ4jY

Citi Iesaka

Citi Raksti

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss

Mēneša PIKANTUMS

Anda 18+

Anda 18+

Komentāri[1] Bilžu galerija[21]

Mēneša VIDEO

Anda 18+

Anda 18+

Play
Komentari[1] Bilžu galerija[21]

Mēneša GALERIJA

Fani šokā! Andri Bulis jau gadiem dzīvo ar divām sievietēm. FOTO

Fani šokā! Andri Bulis jau gadiem dzīvo ar divām sievietēm. FOTO

Komentari[6] Bilzu galerija[9]

Mēneša KOMENTĀRS

Vai Latvijas pacienti ir pretvēža klīnisko pētījumu izmēģinājumu trusīši?

autors:Žulis
komentars: Var tikai pilnā mērā atbalstīt Veselības ministres centienus un piekrist viņas teiktajam. "Veselības ministrijai pietrūkst finansējuma, bet no kurienes to paņemt, tā ir valdības kopīga izšķiršanās," Nevis izšķiršanās, bet obligāts pienākums pret tautu un valsti! Un pietiek vienreiz muldēt par to prioritāšu izvirzīšanu! Tās prioritātes, kādām tām vajadzētu būt, ja valstsvīri domā valstiski, jau sen ir zināmas un te nekas nav ne jāizdomā, ne jāizvirza. Un iedzīvotāju veselības aprūpe ir galvenā prioritāte. Saslimstība valsts iedzīvotājiem atņem darba spējas, sit pa demogrāfiju un valsts aizsardzību. Slikts bērnu veselības stāvoklis atstāj iespaidu uz izglītību. Ārstējoties par savu naudu, valsts iedzīvotāji zaudē personīgos līdzekļus, kas nepieciešami iztikai, līdz ar to zūd labklājība.Var teikt ka veselības aprūpe ir pamats uz kā turas viss pārējais valstī. Un ja šis pamats ir ļodzīgs, tad arī viss pārējais jūk un brūk. Tāpēc diskusijai par ministres pieprasīto līdzekļu piešķiršanu valdībā vispār nedrīkstētu būt. Un pietiek muldēt par līdzekļu trūkumu! Nevajag "glābt" privātbankas un privātuzņēmumus par valsts naudu! Nevajag valsts vārdā izsniegt noziedzīgus galvojumus un parakstīt absurdus līgumus! Nevajag celt ciklopiskas būves un celtnes. Nevajag piešķirt līdzekļus visādiem "tūtiņdreijerprojektiem", kas valstiski ir mazsvarīgi. Nevajag līst bagāto valstu klubiņos un šķiežot miljonus tēlot bagātos Buratīno. Mazāk vajag censties "spīdēt uz āru", bet vairāk domāt par tautas interesēm un vajadzībām, tad līdzekļu medicīnai pietiks. Un beidzot vajag sākt samazināt to bezjēdzīgi uzblīdušo birokrātisko aparātu, kas nevis uzlabo, bet kavē valsts attīstību ar savu tukšo rosīšanos un sava "nozīmīguma" demonstrējumiem.