Maksātnespējas administratoru intereses lobē tieslietu ministrs Rasnačs

Politiķe Inguna Sudraba uzskata, ka ministrs Dzintars Rasnačs atkal iekļuvis jaunā skandālā.

Maksātnespējas administratoru intereses lobē tieslietu ministrs Rasnačs
Komentāri[3] Bilžu galerija[4] 09.12.2016 07:25

Maksātnespējas administratoru intereses lobē tieši tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), kurš cenšas sašaurināt konkurenci šajā tirgū, 2016.gada 9.decembrī LTV «Rīta panorāmā» paziņoja Saeimas deputāte Inguna Sudraba (NSL), kuras vadītajai partijai savukārt Rasnačs bija pārmetis maksātnespējas administratoru lobiju.

«Mēs neesam maksātnespējas administratoru lobijs,» apgalvo Sudraba un paziņo, ka ar lobiju nodarbojas tieši pats Rasnačs, kurš ar grozījumiem, kas administratoriem nosaka valsts amatpersonu statusu, no maksātnespējas tirgus izspiež advokātus un citus speciālistus, tādējādi mazina konkurenci un pazemina darba kvalitāti.

Sudraba pārmeta Rasnačam, ka viņš nevis virza reālas reformas, pēc kurām maksātnespējas sistēma tiešām aizstāvētu godīgus investorus, bet gan «mēģina pārkrāsot pussabrukušu māju». Politiķe uzsvēra, ka Latvijā jau kopš 2002.gada maksātnespējas procesiem ir noteikta valsts uzraudzība, par katru maksātnespējas procesu Maksātnespējas administrācijā (MNA) tiek sniegtas regulāras atskaites, taču MNA šīs atskaites nekontrolē un dažkārt pat nepārbaudot, vai tās vispār ir iesniegtas.

Kā ziņots, 29.novembrī Saeimas Juridiskā komisija otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumprojektā, kas paredz nākamgad noteikt stingrāku maksātnespējas administratoru darba uzraudzību, kā arī ieviest brīvā tirgus principu tiesiskās aizsardzības procesā.

Iepriekš saistībā ar šo grozījumu izskatīšanu publiskajā telpā plaši izskanēja Juridiskās komisijas vairākuma atbalstītais priekšlikums no Maksātnespējas likuma izslēgt normu, ka maksātnespējas administratoriem ir valsts amatpersonas statuss.

Saeimas Juridiskajā birojā aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja, ka šī ir dublējoša norma un likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» attiecīgi tiek saglabāts administratoru amatpersonas statuss. Savukārt minētā priekšlikuma autors Gunārs Kūtris (NSL) izteicās, ka «jautājums ir ticis izlemts pēc būtības».

Pret minētās normas izslēgšanu iestājas tieslietu ministrs, kurš šogad iekļuvis medijos vairāk ar saviem skandāliem un privātās dzīves peripetijām, nevis padarītajiem darbiem.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
sydrabas kundzei 12.12.2016 18:40
Julijs krumins jau vairs neziedos...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV