Necilvēks. Sieviete, kas dižojas ar lūšu mātes nošaušanu - Gunita Kaņepe

Alūksnes puses jaunā medniece Gunita Kaņepe dažu stundu laikā kļuvusi par Latvijas slavenību ar savu necilvēcīgo, neētisko medījumu un tā propagandu jeb sevis slavināšanu sabiedrības priekšā.

Necilvēks. Sieviete, kas dižojas ar lūšu mātes nošaušanu - Gunita Kaņepe
Komentāri[58] Bilžu galerija[7] 22.12.2016 20:24
Jaunā medniece Gunita Kaņepe portālā medniekiem.lv ievietojusi foto, kurā pašapmierināti un lepni pozē ar nomedītu lūšu mammu. Vienlaikus mazuļi netika nomedīti un pašlaik ir vieni - tātad, visticamāk, lemti bojājejai.

Gunita Kaņepe godkārīgi dižojas arī ar tekstu zem bildes:

«Mans pirmais medījums ar pirmo un līdz šim vienīgo šāvienu pa zvēru kolektīvajās medībās Alūksnes pusē (Krievijas pierobežā)! Mastā bija ielengti lūšu mamma ar mazajiem! Mazie palika nenomedīti, bet lūsene nāca tieši man pretī...» ar gramatikas kļūdām raksta medniece.

Pati medniece sarunā ar portāla TVNET žurnālistu pēc jautājuma, vai atstāt nenomedītus lūšu mazuļus ir ētiski, esot nometusi klausuli.

Notikušais izsaucis sabiedrībā plašu rezonansi un nosodījumu. Daudzi cilvēki izsaka nopēlumu Gunitai Kaņepei un apspriež kā gan sieviete var priecāties, dižoties un publiski lielīties, ka nogalinājusi māti mazuļu priekšā, atstājot bērneļus drošai nāvei.

Rakstniece Dace Rukšāne izteikusi vairākus nosodošus komentārus, bet vienā no tiem Gunitu Kaņepi nodēvējusi par Gada necilvēku.Bildes un teksts steigšus tikuši dzēsti, kad notikumam pievērsušies žurnālisti.

Bijušais Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš sacījis, ka ar likumu nav aizliegts nomedīt tikai lūšu mammu. «Tas ir ētikas jautājums,» viņš teica.

Viņš skaidroja – ja ir sniegs, tad šādos gadījumos var izsekot arī mazuļus, taču bezsniega apstākļos to nevar izdarīt un mazuļi aiziet bojā. Vienlaikus būtu nepieciešams aktualizēt sugu aizsardzības plānu, lai spriestu par to, kā rīkoties šādos gadījumos.

Ozoliņš piebilda, ka varētu ieviest to, lai lūšus var medīt tikai tad, kad ir sniegs, taču tas varētu nepatikt medniekiem. Runājot par lūšu populāciju, Ozoliņš akcentēja, ka to Latvijā ir pietiekami, suga nav apdraudēta.

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Gunita Kaņepe ir kandidējusi pašvaldību vēlēšanās no Reformu partijas. Sieviete ir mežsaimniecības inženiere un ir no Alūksnes novada. Arī medības notikušas Alūksnes pusē.

Fotogalerijā nākamajā lapā Gunita Kaņepe. Tautai savi 'varoņi' jāzina

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [58] ››
Liza 22.01.2017 15:13
Ceru Ka vinu gaida tads pats liktenis!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV