Dailes teātrī aktierus atlaiž pilnīgi nepamatotu iemeslu dēļ

Dailes teātrī aktierus atlaiž pilnīgi nepamatotu iemeslu dēļ
Komentāri[10] Bilžu galerija[9] 08.02.2017 22:32
Nesen sabiedrībā uzvirmoja skandāls - no darba Dailes teātrī atbrīvota Esmeralda Ermale, no 2017.gada pirmā augusta vairs uz skatuves neredzēsim Latvijā iemīļoto aktrisi. Šādu informāciju viņa atklājusi Dairas Āboliņas dokumentālajā filmā par savu dzīvi. Kas tad īsti noticis un kā aktrise pati komentē notikušo?

Žurnāls Kas Jauns sazinājies ar leģendāro aktrisi, kura sacījusi, ka labprātāk par šo tēmu nerunātu. «Šādā veidā nevēlos iegūt publicitāti, Man tas šobrīd nav vajadzīgs, nezinu, vai tas būtu tas labākais ceļš... Viegli nav, jo tāda veida publicitāte nav nekas patīkams,» atzīst aktrise.

Jautāta, vai, viņasprāt, atlaišana no teātra ir vecuma vai tomēr citu iemeslu dēļ, Ermale izsakās neskaidri: «Notiek ļoti subjektīvas un arī nepieņemamas lietas... Cilvēki pret to nevēršas un necīnās, bet vienkārši aiziet. Tāpat kā mani kolēģi tika palūgti aiziet pilnīgi nepamatotu iemeslu dēļ.»

Pašlaik Ermale spēlē divās izrādēs - «Ziloņa dziesma» un «Visas manas grāmatas». «Tas arī viss, kas palicis. Pārējās izrādes ir noņemtas,» saka aktrise.

«[..] Ja tas viss beigsies, kā pašlaik iecerēts, tad maniem skatītājiem vairs nebūs ko redzēt. Droši vien, ka vienu izrādi es turpināšu spēlēt, ja tikai mēs ar teātra vadību noslēgsim kādu vienošanos. Tad redzēs, kā tas viss beigsies,» nopūšas Ermale.

Tikmēr Dailes teātra direktors Andris Vītols komentēt šo situāciju atsakās.

Izcilajai aktrisei Esmeraldai Ermalei ir 60 gadi.

Komentāri [10]

otrais abonements 10.02.2017 06:13
vairs neiešu uz Dailes teātri.
Aira 09.02.2017 15:49
Kas viņa par aktrisi??? Līmenis stipri zem vidējā, bet visus portālus piekaukusi kā nav kauna, visur samazina darbiniekus, vai tādēļ kāds skrien un ņaud. Fui Ermale, ļoti nesmuki!
Renars 09.02.2017 14:03
Asta la vista - aktrisei norieta periods , ir jāpardzīvo
Liliana 09.02.2017 12:18
Arī uz šo iesniegumu Vilks neatbild

iesniegums.

Sakarā ar to, ka masu saziņas līdzekļos ir izskanējis kultūras iestādi LR Dailes teātri,tās aktrisi apkaunojošs apgalvojums ,proti- Dailes teātris apkauno un izņirgājas par izcilo aktrisi Esmeraldu Ermali.
Sakarā ar to ,ka šādu informāciju aktrise pati ir atklājusi kinokritiķes Dairas Āboliņas dokumentālajā filmā par savu dzīvi.
Sakarā ar to, ka šāda prakse atkārtojas jo no tās ir cietusi arī ilggadējā Dailes teātra aktrise Ligita Skujiņa un tā ir pretrunā ar ētikas normām un cieņu pret jebkuru radošu cilvēku un arī vienkāršu darba ņēmēju ne tikai LR Darba likuma kontekstā ,bet ir diskriminējoša Cilvēktiesību jomā un neatbilst LR Satversmei un ES direktīvu garam.
Faktiski šāda rīcība ir emocionāli aizskārusi, pazemojusi izcilu aktrisi ,kas savu dzīvi un radošo darbību ir veltījusi tieši Dailes teātrim, aktrisi kas ir bijusi publikas mīlēta un cienīta kultūras darba nesēja Latvijā. Šis lēmums ir radījis morālu kaitējumu , ne tikai personīgi aktrisei vien, bet sabiedrībai kopumā.
Lūdzam Jūs izvērtēt un apturēt šo cinisko,prettiesisko lēmumu,/jeb tikai lēmuma projektu/ kurš rupji aizskar cilvēka un sievietes cieņu
Lūdzu ļaut aktrisei Esmeraldai Ermalei nostrādāt līdz pensijai un izrādot cieņu sakarā ar pensijas vecuma sasniegšanu godināt atbilstoši etiķetei ,kāda bija pat LPSR laikā un humānās demokrātijas apstākļos būtu jāsaglabā.
Lūdzu atvainoties aktrisei un MM sniegt skaidrojumu par šo diskriminācijas un necieņas faktu.
Deriks 09.02.2017 05:47
AKtrise laba iekš kini, bet tātrī stāsta, ka neesot ideāla
Silvija 09.02.2017 05:47
Es laikam uz šo teātri vairs neiešu. Mūsu kultūrā un mākslā vispār ir totāla dekadence. Reti kurš iestudējums skatāms. Iespaids ka jaunie režisori un aktieri kaut ko apgrābstījuši neko nejēdzot, jauniešu kultu savākuši. Kauns un negods. Tā jau izrīkojās ar Eduardu Pāvulu utt. Talanti neskaitās, pieredze ne tik. Palūkojiet uz Lielbritāniju. Prieks skatīties. Zivs nepūst no astes.
latvānis 09.02.2017 05:45
Jūs sakiet nešpetns raksturs?Nu ja,nu ja-tagad tā notiek gan-taisnība un godīgums mums vairs nav cieņā.Viens jau nav karotājs-latvietis parasti šādos gadījumos uzmet kūkumu un lien kungam bučot roku.
Vislabāk to var redzēt ārzemēs-kas notiek ja kāds tiek nepatiesi aizvainots.Lietuvieši,poļi stāvēs un kritīs par saviem tautiešiem-latvietis svētlaimē berzēs rokas,ka ticis vaļā no konkurenta.
kompots 09.02.2017 05:44
Nezinu, kas rakstīts aktieru līgumos. Pieļauju, ka te ir koks ar diviem galiem. No vienas puses aktieri nav vainīgi, ja teātra vadība repertuārā ilgstoši ņem lugas, kurās dominē vienas paaudzes cilvēki. Atceros, sen atpakaļ no Drāmas teātra aizgāja vesels pulks jauno aktieru, jo vairākas sezonas šiem netika dotas lomas. Un no otras puses jāsaprot arī teātra vadību. Ja konkrētā teātra režisori dažiem štata aktieriem nespēj nodrošināt darbu, tad ko citu lai dara? Prasīt, lai maksā par dīkstāvi būtu tā kā dīvaini. Jautājums gan varētu būt arī cits - vai aktierim bez disciplīnas pārkāpumiem būtu jāpamet teātris tikai tāpēc, ka vadībai nav stratēģija savas trupas nodrošināšanai ar darbu?
Kaimiņiene 09.02.2017 05:42
Man vairāk liekas, ka teātra vadībai nepatika mūžīgi pielāgoties viņas brīvajam laikam, jo bieži atrodas dažādu raidījumu vadīšanā, izbraucienos pa ārzemēm, bet uz darbu atnāk, kad citur nav, kur iet! To ilgi nevar izturēt neviens! Kā redzams arī citas aktrises un aktieri viņu neaizstāv un neatbalsta!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV