TERORAKTS KRIEVIJĀ: 11 bojā gājušie un vairāk kā 50 ievainoto

14 bojā gājušie, 62 ievainotie. ZIŅA PAPILDINĀTA. Latvijas Ārlietu ministrija uzreiz pēc notikušā izteikusi visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem sakarā ar Sanktpēterburgas metro notikušo sprādzienu. Visas metro līnijas šobrīd otrajā lielākajā Krievijas pilsētā ir slēgtas.

TERORAKTS KRIEVIJĀ: 11 bojā gājušie un vairāk kā 50 ievainoto
Komentāri[4] Bilžu galerija[13] 03.04.2017 17:40

Pirmdien, 3.aprīlī, Sanktpēterburgas metro notikušajā sprādzienā cietuši četri citu valstu pilsoņi, tajā skaitā Latvijas valstspiederīgais, vēsta Krievijas masu mediji, atsaucoties uz Sanktpēterburgas pilsētas mērijas Veselības aprūpes komitejas vadību. Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons portālam rus.lsm.lv sacīja, ka ārlietu resora rīcībā šādas informācijas nav.

Tiek vēstīts, ka sprādzienā metro cietuši četri ārvalstnieki – Baltkrievijas, Uzbekistānas, Tadžikistānas un Latvijas pilsoņi. Latvijas pilsonis nogādāts "Jeļizavetinskajā" slimnīcā.

Terorakta sarīkotājs Sanktpēterburgas metro ir Krievijas pilsonību ieguvis Kirgizstānā dzimis cilvēks. "Visticamāk, terorakta izpildītājs Sanktpēterburgas metro 3. aprīlī ir Kirgizstānā dzimis cilvēks, bet tagad Krievijas pilsonis," pavēstīja Kirgizstānas Nacionālās drošības valsts komitejas oficiālais pārstāvis Rahats Sulaimanovs. "Spridzinātājs pašnāvnieks Sanktpēterburgas metro ir Kirgizstānā 1995. gadā dzimušais Akbardžons Džalilovs."

Bojāgājušo skaits sprādzienā pieaudzis līdz 14, otrdien pavēstīja Krievijas veselības aizsardzības ministre Veronika Skvorcova.

"Šodien esam pilnvaroti vēstīt par 14 cilvēku nāvi - 11 notikuma vietā un trīs nomiruši agonijas stāvoklī no traumām, kas nav savietojamas ar dzīvību," žurnālistiem Sanktpēterburgā sacījusi valdības pārstāve.

Pilsētas stacionāros atrodas 49 cietušie, bet 13 cilvēki, kas saņēmuši mediķu palīdzību, jau ir atlaisti mājās, viņa piebilda.

UZZIŅAI SĀKOTNĒJĀ INFORMĀCIJA:

Sanktpēterburgas metro stacijā 2017.gada 3. aprīlī ap plkst. 15.00 noticis sprādziens, kurā nogalināti vismaz desmit, pēc dažiem avotiem vienpadsmit cilvēki, ziņo Krievijas tiesībsargāšanas iestādes. Sprādziena rezultātā ir evakuētas un slēgtas visas Sanktpēterburgas metro stacijas.

Sanktpēterburgas gubernatora pārstāvis paziņojis, ka 10-11 cilvēki gājuši bojā un aptuveni 50 cilvēki guvuši ievainojumus (pēc vairāku informācijas avotiem).

Sanktpēterburgā izsludinātas trīs dienu sēras.

Notikuma vietā strādājusi 41 ātrās palīdzības brigāde un seši cietušie slimnīcās ir ļoti smagā stāvoklī. Metro sistēma nestrādās vēl vismaz diennakti, virszemes sabiedriskais transports un vairums taksometru kompāniju nodrošina pilsētas iedzīvotāju un viesu pārvietošanos bez samaksas.

Sākotnēji tika saņemtas pretrunīgas ziņas par vienu vai par diviem sprādzieniem, kas notikuši uz vienas no Sanktpēterburgas metro līnijām, taču Krievijas izmeklēšanas komiteja oficiāli paziņojusi, ka bijusi tikai viena eksplozija.

Savukārt Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja apstiprinājusi, ka sprādziens noticis uz zilās līnijas pie Stacijas «Sadovaja», vilcienam veicot pārbraucienu starp stacijām «Tehnoloģiskais institūts» un «Siena laukums».

Šobrīd Sanktpēterburgā uzturas Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš ieradies uz prokremliskās organizācijas Viskrievijas Tautas fronte kongresu. Vēlāk viņam pirmdien Krievijas otrajā lielākajā pilsētā paredzēta arī tikšanās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Latvijas Ārlietu ministrija pauž satraukumu saistībā ar šodien, 3. aprīlī, Sanktpēterburgas metro notikušo sprādzienu. Ministrija izsaka visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

Konsulārās palīdzības nepieciešamības gadījumā Ārlietu ministrijas diennakts tālrunis ārkārtas situācijām: +371 26337711 vai lūdzam vērsties Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem.


Fotogalerija nākamajā lapā

Lapa: 1 no 2

Komentāri [4]

Pirātu partija 05.04.2017 00:48
Ļoti nemākulīgi nostrādāts no FSB puses. FSB apgalvo kad bija divas bumbas, otra neitralizēta, un tai pašā laikā apgalvo ka spridzinātājs pašuzspridzinājās. Kā tad vinš taisījās piezvanīt uz otru bumbu lai to aktivizētu? ja uzspridzinājās? Kirgiztānas specdienesti jums ne to vien pastāstīs, ko FSB liks to pateiks. Ja pamanījāt visos FSB veiktos teror aktos bojā iet parastā tauta, kaut gan loģiskāk būtu uzspridzināt «Единая Россия» — партия жуликов и воров.
Ļoti savādi 05.04.2017 00:04
Vakar Krievijas TV profesionāli zombēšanas pārraižu dalībnieki kvieca un brēca, ka bez cittautībniekiem varētu būt arī vainīga Ukraina un tas tika atdzīts par visticamāko. Un nekādu citu paziņojumu nesekoja. Šodien (jau vakar vakarā) atklājas, ka teroristu mobilo sakaru pārrunas tikušas noklausītas, tikai personības nevarējuši noskaidrot, jo kartes bijušas pirktas bez reģistrācijas . Bet vai tiešām nebija dzirdams kādā valodā teroristi sarunājās, pat ja tas bija krieviski, tad akcents taču ir labi dzirdams, ja tie vīri ir no Vidusāzijas. vai Ukrainas. Kaut kāda bērnu spēlīte atkal prieks idiņiem. It kā visi te būtu muļķi un neko nesaprastu, ka atkal sākas melu plūdi. Atceraties, cik bija versiju par notriekto Beoning virs Ukrainas. Viena versija melīgāka par otru un pamazām tas viss it kā aizmirsās un to kviecošo bļāvēju argumenti Krievijas TV pārraidēs it kā nebūtu biuši. Atkal tas pats. Meklēs kuru visizdevīgāk uzdot par vainīgo (uz kuru pusi vērst kariņu?).
ilo 03.04.2017 18:57
Tas ir nonsens. Līdzjūtība, bail , kaut kur braukt...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparaci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.lv draugiem.lv VIPi.lv facebook VIPi.lv twitter VIPi.lv rss
www.RezervesDalas24.LV